výběr jazykové verze stránek Letiště Praha  Prague Airport  Prag Flughafen  Aéroport de Prague  Aeropuerto de Praga  Aeroporto di Praga  Praag Lufthafen  Flygplatsen Prag  Praha Flyplassen  Prag Lufthavn  αεροδρόμιο Πράγα  ישראל  プラハ空港  프라하 공항  letisko Praha  letiště Praha Ruzyně  Аэропорт Прага  Aeroporto de Praga  Prahan lentoasema  Lotnisko Praga  Repuloteren Praga Letiště PrahaMezinárodní letiště Praha Ruzyně.
ÚVOD | ONLINE PŘÍLETY A ODLETY | MAPA LETIŠTĚ | AEROLINKY NA LETIŠTI | LETIŠTĚ V ČR | KONTAKT
iNFORMACE Letiště
 

DOPRAVA Z / NA LETIŠTĚ

menu MHD
menu SMLUVNÍ PŘEPRAVA
menu TAXI LETIŠTĚ
menu PARKOVÁNÍ
menu ONLINE REZERVACE TAXI PŘEPRAVY
 

TERMINÁLY LETIŠTĚ

menu TERMINÁLY
menu HISTORIE LETIŠTĚ
 

SLUŽBY NA LETIŠTI

menu RESTAURACE, BARY
menu OBCHODY, DUTY FREE
menu PŮJČOVNY AUTOMOBILŮ
menu WIFI INTERNET
menu HOTEL RAMADA
menu HOTEL TRANZIT
menu POŠTA
menu ÚSCHOVNA ZAVAZADEL
menu SMĚNÁRNY
menu BANKOMATY
menu BANKA
menu LETENKY

Cestujete na letiště pravidelně?
Kontaktujete nás pro speciální VIP ceny, které nabízíme jak jednotlivcům tak firmám.
SMS info
Zadejte SMS dotaz ve tvaru: LET, mezera a číslo konkrétního letu (např. LET OK858) a odešlete na číslo 9000609. Následně obdržíte SMS, jenž bude obsahovat podrobné informace o daném letu - termín, hodinu plánového odletu či příletu, destinaci, odkud či kam dané letadlo směřuje, předpokládaný čas odletu nebo příletu, příslušný terminál a typ letadla. Cena jedné SMS - 9 Kč, včetně DPH.

Restaurace


Restaurace na letišti Praha.

Informace restaurace.
Na letišti jsou rovněž cestujícím k dispozici restaurace ve veřejné i tranzitní části obou terminálů. Vybrat si můžete z velkého množství restaurací s českou i mezinárodní kuchyní, kaváren, barů, občerstvení a samoobslužných jídelen. Mezi dalšími zařízeními na letišti naleznete VIP salónky, konferenční a kongresové místnosti, několik cestovních a ubytovacích agentur a poštu.

Výňatek z ceníku restaurací rychlého občerstvení na letišti:
Zmrzlina Cornetto 60 Kč
Čaj 55 Kč
víno, 2 dcl 95 Kč
Vídeňský párek s hořčicí 60 Kč
Bavorská sekaná, hořčice, křen 80 Kč
Smažené kuřecí stehno 160 Kč
Svíčková na smetaně s knedlíkem 180 Kč
Telecí řízek 205 Kč

Pokud nemusíte, vyhněte se stravovaní na pražském letišti.
Ani nástup řetězců s rychlým občerstvením nepřinesl na pražském letišti pokles cen za občerstvení. Naopak, některé restaurace či bary jsou ještě dražší než loni v létě. Za dvě deci vody tu zaplatíte už 115 Kč, za kafe 120 korun. Zájem cestujících o takové ceny není valný: v době naší návštěvy v polední špičce na letišti v této kavárně nebyl kromě obsluhy vůbec nikdo. Pražské letiště tak potvrzuje, že cenou jídla a pití patří k nejdražším v Evropě.

Vysoké ceny lidi odrazují od toho, aby létali z Prahy. Někteří proto raději letí s německou cestovkou z Německa, kde je i levnější parkování. Ceny na letišti naprosto neodpovídají českým příjmům a ještě jsou často dražší než jinde v Evropě. Internetové stránky pražského letiště například doporučují "poslat rodinu na prohlídku letištních terminálů, kde mohou navštívit síň slávy Letiště Praha", než řidič své auto v nejvzdálenějším terminálu zaparkuje a přijde k odletu. Vysoké ceny působí cestovním kancelářím i aerolinkám potíže. Například při zpoždění dávají podle zákona poukázku na občerstvení v hodnotě 200 korun. To nestačí ani na vodu a sendvič.

Levnějších občerstvení přibude. Letiště začalo dělat na volné prostory veřejnou soutěž. Nabídek levnějšího občerstvení na letišti postupně přibývá. Nedávno tu otevřel své pobočky McDonald´s a KFC. I když si McDonald´s účtuje za běžná menu o 25 korun více, stále patří na letišti k nejlevnějším.

Coffee Heaven

Sushi Restaurant

McDonald


Kontakty na letiště
letištní informace
  +420 220 113 314
  +420 220 113 321
adresa: ulice K letišti 1019/6, 161 00 Praha-Ruzyně, ČR
email: info@prg.aero

Modrá linka životního prostředí
   +420 220 111 188

Online letový řád
Spojení na jakékoliv místo na světě si nyní mohou cestující snadno najít díky novému on-line letovému řádu na webu Letiště Praha.
Online jízdní řády
Online Vlakový a Autobusový jízdní řád - zde
Informace o městské hromadné dopravě v Praze - zde
Praha má od Května pravidelné přímé spojení na největší světové letiště v americké Atlantě.
V Ruzyni již přistálo první letadlo společnosti Delta Air Lines na této lince. Nové dálkové spojení bude Delta provozovat zatím čtyřikrát týdně. Od 4. června pak pětkrát týdně. Atlanta je největší letiště světa podle počtu přepravených cestujících.
Tranzit Hotel II
Od 25. ledna 2007 se cestující mohou ubytovat přímo v tranzitním prostoru pražského ruzyňského letiště. Tříhvězdičkový hotel Tranzit II, který provozuje společnost Acron Czech, je součástí letištního konceptu Airport City a má kapacitu 12 pokojů a 20 lůžek. Služby poskytuje zejména tranzitujícím cestujícím.

Letiště Praha Ruzyně | Václav Havel Letiště Praha | Letiště Praha | Limuzíny Pronájem | Letiště Brno | Doprava Ruzyně
Ruzyně Letiště | Letiště Ruzyně Informace| Doprava Letiště Ruzyně | Taxislužba Praha | Letiště Mošnov | Letiště Ostrava