Mezinárodní letiště Praha Ruzyně.
ÚVOD | ONLINE PŘÍLETY A ODLETY | MAPA LETIŠTĚ | AEROLINKY NA LETIŠTI | LETIŠTĚ V ČR | KONTAKT
iNFORMACE Letiště
 

DOPRAVA Z / NA LETIŠTĚ

menu MHD
menu SMLUVNÍ PŘEPRAVA
menu TAXI LETIŠTĚ
menu PARKOVÁNÍ
menu ONLINE REZERVACE TAXI PŘEPRAVY
 

TERMINÁLY LETIŠTĚ

menu TERMINÁLY
menu HISTORIE LETIŠTĚ
 

SLUŽBY NA LETIŠTI

menu RESTAURACE, BARY
menu OBCHODY, DUTY FREE
menu PŮJČOVNY AUTOMOBILŮ
menu WIFI INTERNET
menu HOTEL RAMADA
menu HOTEL TRANZIT
menu POŠTA
menu ÚSCHOVNA ZAVAZADEL
menu SMĚNÁRNY
menu BANKOMATY
menu BANKA
menu LETENKY

Cestujete na letiště pravidelně?
Kontaktujete nás pro speciální VIP ceny, které nabízíme jak jednotlivcům tak firmám.
SMS info
Zadejte SMS dotaz ve tvaru: LET, mezera a číslo konkrétního letu (např. LET OK858) a odešlete na číslo 9000609. Následně obdržíte SMS, jenž bude obsahovat podrobné informace o daném letu - termín, hodinu plánového odletu či příletu, destinaci, odkud či kam dané letadlo směřuje, předpokládaný čas odletu nebo příletu, příslušný terminál a typ letadla. Cena jedné SMS - 9 Kč, včetně DPH.

Parkování na letišti Praha Ruzyně

Alternativní parkování poblíž letiště Ruzyně, informace naleznete zde.

Parkování na letišti.
Parkování na letišti Praha Ruzyně. Zde je několik možností, jak zaparkovat automobil v případě, že doprovázíte odlétajícího cestujícího nebo ho chcete přivítat, odjíždíte na dovolenou atd.

Parkování na letišti.
Na letišti Praha Ruzyně se přímo u Terminálů 1 a 2 nachází tzv. krátkodobá parkoviště. Zde je však zdarma pouze 15 minut. Po uplynutí této doby je parkování u Terminálu 1 zpoplatněno částkou 100,- Kč za každých započatých 30 minut. U Terminálu 2 je to obdobné, ale každých započatých 30 minut je zpoplatněno částkou 60 Kč. Parkovné je možno platit hotově nebo platebními kartami (VISA, MasterCard) v samoobslužných pokladnách v obou letištních terminálech nebo u výjezdu z parkoviště.

Střednědobé parkování na Ruzyni.
15 minut zdarma pro každého slouží ke krátkodobému parkování v bezprostřední blízkosti Terminálu 2. Parkoviště je umístěno před příletovou halou Terminálu 2, max. dvě minuty chůze. Obsahuje 13 míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Tato místa jsou situována co nejblíže ke vchodům do letištního terminálu, parkovné je možno platit hotově nebo platebními kartami (VISA, MasterCard) v samoobslužných pokladnách v obou letištních terminálech nebo u výjezdu z parkoviště.¨

Parkování na letišti Praha

Dlouhodobé parkování na Ruzyni.
Budova Parkingu C je situována přímo u příjezdové komunikace z dálničního přivaděče ze směru od centra Prahy a Kladna. Parking C nabízí kapacitu více než 3 000 míst. Parkoviště je umístěno 70 m od Terminálu 1, max. dvě minuty chůze; s Terminálem 2 je spojeno nadzemním krytým chodníkem, max. tři minuty chůze. Jsou zde dva velkokapacitní výtahy s bezbariérovým přístupem. Parkovné je možno platit hotově nebo platebními kartami (VISA, MasterCard) v samoobslužných pokladnách v obou letištních terminálech nebo u výjezdu z parkoviště. Možnost parkování s maximální výškou vozidla 2,20 m je výhodná pro turisty směřující na dovolené s charterovými lety. Budova Parkingu C je pravidelně procházena a kontrolována pracovníky ostrahy Letiště Praha. Parkování pro vozidla na LPG pohon je pouze na střeše budovy. K dispozici je 63 parkovacích míst pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P.

Levné parkování na Ruzyni - Parking D.
Tato možnost je vhodná především pro ty, kteří odlétají na dovolenou a chtějí své auto zaparkovat na letišti Praha co nejlevněji. Parking D je optimálním řešením. Na novém parkovišti D s kapacitou 850 míst, které je určeno pro dlouhodobé stání, nyní zaplatíte místo původních 2 000 Kč za týden pouze 1 200 Kč. Dvoutýdenní stání vás přijde na 1 900 Kč. Posílena je také ostraha všech parkovišť a již toto léto jsou automobily v prostorách parkoviště C hlídány. Budova Parkingu D se nachází 10 minut chůze od letiště. Využít je možné i jednu zastávku MHD k Terminálům Sever 1 a 2, lístek na MHD je poskytován spolu s parkovacím lístkem a je v jeho ceně. Parkování není nutné předem objednat.

Parkování pro handicapované osoby
Handicapované osoby mají parkování zdarma a na dispečinku parkovišť České správy letišť v přízemí Parkingu C dostanou volnou výjezdovou kartu.

Smluvní parkovaní pro hotel a CK.
Letiště Praha rovněž nabízí možnost smluvního parkování pro hotely, dopravce a CK s minibusy. Na základě smlouvy pak obdrží kartu, jež umožňuje parkovat přímo před terminálem v tzv. první či druhé linii. Cena za vůz je kolem 3 000 Kč měsíčně bez DPH s předplacením na tři měsíce dopředu. Další možností je zažádat si o bonitní kartu, která Vám umožní neomezené parkování v parkingu C. Cena je kolem 18 000 Kč za rok.

Alternativy parkování v blízkosti letiště
Poměrně krátkou dobu je v provozu nové hlídané parkoviště Go Parking, které se nachází v blízkosti obce Přední Kopanina. Ceny jsou zde srovnatelné jako na letišti (týdenní parkování stojí 1 200 Kč). Navíc je zde ale i fyzická ostraha a kamerový systém, který se stará o bezpečí Vašeho vozu. Více informací o alternativním parkování poblíž letiště Ruzyně naleznete zde.


Kontakty na letiště
letištní informace
  +420 220 113 314
  +420 220 113 321
adresa: ulice K letišti 1019/6, 161 00 Praha-Ruzyně, ČR
email: info@prg.aero

Modrá linka životního prostředí
   +420 220 111 188

Online letový řád
Spojení na jakékoliv místo na světě si nyní mohou cestující snadno najít díky novému on-line letovému řádu na webu Letiště Praha.
Online jízdní řády
Online Vlakový a Autobusový jízdní řád - zde
Informace o městské hromadné dopravě v Praze - zde
Praha má od Května pravidelné přímé spojení na největší světové letiště v americké Atlantě.
V Ruzyni již přistálo první letadlo společnosti Delta Air Lines na této lince. Nové dálkové spojení bude Delta provozovat zatím čtyřikrát týdně. Od 4. června pak pětkrát týdně. Atlanta je největší letiště světa podle počtu přepravených cestujících.
Tranzit Hotel II
Od 25. ledna 2007 se cestující mohou ubytovat přímo v tranzitním prostoru pražského ruzyňského letiště. Tříhvězdičkový hotel Tranzit II, který provozuje společnost Acron Czech, je součástí letištního konceptu Airport City a má kapacitu 12 pokojů a 20 lůžek. Služby poskytuje zejména tranzitujícím cestujícím.

Letiště Praha Ruzyně | Václav Havel Letiště Praha | Letiště Praha | Limuzíny Pronájem | Letiště Brno | Doprava Ruzyně
Ruzyně Letiště | Letiště Ruzyně Informace| Doprava Letiště Ruzyně | Taxislužba Praha | Letiště Mošnov | Letiště Ostrava