Mezinárodní letiště Praha Ruzyně.
ÚVOD | ONLINE PŘÍLETY A ODLETY | MAPA LETIŠTĚ | AEROLINKY NA LETIŠTI | LETIŠTĚ V ČR | KONTAKT
iNFORMACE Letiště
 

DOPRAVA Z / NA LETIŠTĚ

menu MHD
menu SMLUVNÍ PŘEPRAVA
menu TAXI LETIŠTĚ
menu PARKOVÁNÍ
menu ONLINE REZERVACE TAXI PŘEPRAVY
 

TERMINÁLY LETIŠTĚ

menu TERMINÁLY
menu HISTORIE LETIŠTĚ
 

SLUŽBY NA LETIŠTI

menu RESTAURACE, BARY
menu OBCHODY, DUTY FREE
menu PŮJČOVNY AUTOMOBILŮ
menu WIFI INTERNET
menu HOTEL RAMADA
menu HOTEL TRANZIT
menu POŠTA
menu ÚSCHOVNA ZAVAZADEL
menu SMĚNÁRNY
menu BANKOMATY
menu BANKA
menu LETENKY

Cestujete na letiště pravidelně?
Kontaktujete nás pro speciální VIP ceny, které nabízíme jak jednotlivcům tak firmám.
SMS info
Zadejte SMS dotaz ve tvaru: LET, mezera a číslo konkrétního letu (např. LET OK858) a odešlete na číslo 9000609. Následně obdržíte SMS, jenž bude obsahovat podrobné informace o daném letu - termín, hodinu plánového odletu či příletu, destinaci, odkud či kam dané letadlo směřuje, předpokládaný čas odletu nebo příletu, příslušný terminál a typ letadla. Cena jedné SMS - 9 Kč, včetně DPH.

MHD z Letiště Praha

Dopravní podnik Hl. města Prahy, a.s. zajišťuje pravidelnou autobusovou dopravu
Bezplatná Infolinka: 800 19 18 17

Doprava z letiště do centra.
autobus č.119 - nejlepší sopjení z letiště do centraAutobus 119 – na konečnou metra A Dejvická a odtud metrem do centra, celková doba jízdy na Václavské náměstí cca 35 minut, v praxi ve špičkách často až 55 minut.

Autobus č. 100 – na konečnou metra B Zličín a odtud metrem do centra, celková doba jízdy na Václavské náměstí cca 50 minut, zpravidla jen minimálně ovlivněna zácpami ve městě.

Alternativou jsou rovněž autobusy Megabus.cz (respektive společnosti Letuška), které spojují stanici metra Florenc s Letištěm Praha. Cesta trvá 30 minut, přičemž jízdenka stojí 60 Kč.

Dopravní informace +420 296 191 817 (od 7.00 do 21.00). Podrobný jízdní řád naleznete na stanovištích autobusů a ve stáncích Dopravního podniku Hl. m. Prahy v příletové hale letiště.

Z letiště do centra jezdí tyto autobusy MHD: 100, 119, 254 a 179. Pokud máte hodně zavazadel, může být tento způsob dopravy v často přeplněných autobusech velmi nepříjemný. Před cestou si musíte koupit lístek v příjezdové hale, v automatu na lístky nebo u prodejců tisku. Cena lístku je pouze 26 Kč. Autobusy 254 a 119 jezdí každých 15 až 20 minut, cesta trvá okolo 20 až 25 min, měli byste vystoupit na poslední zastávce s názvem Dejvická, kde můžete přestoupit na linku metra A (podzemní dráha). Do centra města je to pak jen několik málo zastávek. Při zakoupení lístku veřejné dopravy za 26 Kč získáte přestupní lístek umožňující cestovat 75 minut. V případě, že vezete větší zavazadla, např. batoh nebo kufr, budete si muset zakoupit další, poloviční lístek pro tato zavazadla. Můžete využít rovněž autobus 100, který Vás odveze na zastávku metra Zličín, která leží na žluté lince metra (B) vedoucí do centra města (stanice Můstek). Pokud cestujete v noci, použijte autobus 510 (mezi 0.00 a 3.30) jedoucí z letiště k tramvajové smyčce v Divoké Šárce, poté přestupte na tramvaj 51, která Vás dopraví na stanici Dejvická nebo dále do centra města (Náměstí Republiky nebo Václavské náměstí). Při využití veřejné dopravy v Praze je nutné v autobusu, metru nebo tramvaji lístek označit, jinak je lístek neplatný (častý problém turistů, kteří si lístek z neznalosti neoznačí a poté při případné kontrole musí zaplatit nemalou pokutu).

Zastávky: Terminál 1, východ F a Terminál 2, východ E


letiště Praha, zastávka autobusuAirport Express: jedná se autobusový spoj AE provozovaný ve spolupráci s Českými drahami a Českými aerolinkami do stanice Praha hl.n. Tento spoj navazuje na odjezdy a příjezdy všech SC Pendolino, vlaků vyšší kvality Eurocity a Intercity. Na autobusový spoj je aplikován tarif ve výši 50 Kč (cena za něj je často součástí letenky nebo jízdenky). Tarif zahrnuje i případnou návaznou cestu na úseku Nádraží Holešovice–Praha Hlavní nádraží, a to pokud cestující pokračuje vlaky Českých drah z Hlavního nádraží. Airport Express – Terminál Sever 1 – Terminál Sever 2 – Nádraží Holešovice (přestup metro C). Doba přepravy je cca 30 minut.

Kontakty na letiště
letištní informace
  +420 220 113 314
  +420 220 113 321
adresa: ulice K letišti 1019/6, 161 00 Praha-Ruzyně, ČR
email: info@prg.aero

Modrá linka životního prostředí
   +420 220 111 188

Online letový řád
Spojení na jakékoliv místo na světě si nyní mohou cestující snadno najít díky novému on-line letovému řádu na webu Letiště Praha.
Online jízdní řády
Online Vlakový a Autobusový jízdní řád - zde
Informace o městské hromadné dopravě v Praze - zde
Praha má od Května pravidelné přímé spojení na největší světové letiště v americké Atlantě.
V Ruzyni již přistálo první letadlo společnosti Delta Air Lines na této lince. Nové dálkové spojení bude Delta provozovat zatím čtyřikrát týdně. Od 4. června pak pětkrát týdně. Atlanta je největší letiště světa podle počtu přepravených cestujících.
Tranzit Hotel II
Od 25. ledna 2007 se cestující mohou ubytovat přímo v tranzitním prostoru pražského ruzyňského letiště. Tříhvězdičkový hotel Tranzit II, který provozuje společnost Acron Czech, je součástí letištního konceptu Airport City a má kapacitu 12 pokojů a 20 lůžek. Služby poskytuje zejména tranzitujícím cestujícím.

Letiště Praha Ruzyně | Václav Havel Letiště Praha | Letiště Praha | Limuzíny Pronájem | Letiště Brno | Doprava Ruzyně
Ruzyně Letiště | Letiště Ruzyně Informace| Doprava Letiště Ruzyně | Taxislužba Praha | Letiště Mošnov | Letiště Ostrava