výběr jazykové verze stránek Letiště Praha  Prague Airport  Prag Flughafen  Aéroport de Prague  Aeropuerto de Praga  Aeroporto di Praga  Praag Lufthafen  Flygplatsen Prag  Praha Flyplassen  Prag Lufthavn  αεροδρόμιο Πράγα  ישראל  プラハ空港  프라하 공항  letisko Praha  letiště Praha Ruzyně  Аэропорт Прага  Aeroporto de Praga  Prahan lentoasema  Lotnisko Praga  Repuloteren Praga Letiště PrahaMezinárodní letiště Praha Ruzyně.
ÚVOD | ONLINE PŘÍLETY A ODLETY | MAPA LETIŠTĚ | AEROLINKY NA LETIŠTI | LETIŠTĚ V ČR | KONTAKT
iNFORMACE Letiště
 

DOPRAVA Z / NA LETIŠTĚ

menu MHD
menu SMLUVNÍ PŘEPRAVA
menu TAXI LETIŠTĚ
menu PARKOVÁNÍ
menu ONLINE REZERVACE TAXI PŘEPRAVY
 

TERMINÁLY LETIŠTĚ

menu TERMINÁLY
menu HISTORIE LETIŠTĚ
 

SLUŽBY NA LETIŠTI

menu RESTAURACE, BARY
menu OBCHODY, DUTY FREE
menu PŮJČOVNY AUTOMOBILŮ
menu WIFI INTERNET
menu HOTEL RAMADA
menu HOTEL TRANZIT
menu POŠTA
menu ÚSCHOVNA ZAVAZADEL
menu SMĚNÁRNY
menu BANKOMATY
menu BANKA
menu LETENKY

Cestujete na letiště pravidelně?
Kontaktujete nás pro speciální VIP ceny, které nabízíme jak jednotlivcům tak firmám.
SMS info
Zadejte SMS dotaz ve tvaru: LET, mezera a číslo konkrétního letu (např. LET OK858) a odešlete na číslo 9000609. Následně obdržíte SMS, jenž bude obsahovat podrobné informace o daném letu - termín, hodinu plánového odletu či příletu, destinaci, odkud či kam dané letadlo směřuje, předpokládaný čas odletu nebo příletu, příslušný terminál a typ letadla. Cena jedné SMS - 9 Kč, včetně DPH.

Práva cestujících v letecké dopravě

Zdroj - Evropská komise, Brusel

Wifi internet.
Letečtí dopravci jsou povinni vás informovat o Vašich právech.

Odepření nástupu na palubu - Můžete mít nárok na odškodnění ve výši 125 až 600 EUR podle délky letu a zpoždění vzniklého přesměrováním.

Významné zpoždění
Jestliže je zpoždění delší než pět hodin, můžete požadovat náhradu letenky, avšak pouze v případě rozhodnete-li se, že cestovat nebudete.

Zrušení letu
Máte nárok na finanční odškodnění, ledaže jste byli informováni 14 dnů před datem letu nebo jste byli přesměrováni tak, že čas vašeho příletu je blízký času příletu původně rezervovaného letu, nebo jestliže letecký dopravce může prokázat, že zrušení letu bylo způsobeno mimořádnými okolnostmi.

Pomoc leteckého dopravce
Jestliže vám byl odepřen nástup na palubu nebo váš let byl zrušen nebo zpožděn, můžete mít podle konkrétních okolností nárok na pomoc (strava, komunikace a v případě potřeby přenocováno. V případě odepření nástupu na palubu nebo zrušení letu vám může být nabídnuta možnost volby mezi pokračováním v cestě nebo náhradou letenky.

Omezená pohyblivost
Osoby se zdravotním postižením a cestující s omezenou pohyblivostí jsou chráněni před diskriminací a od 26. července 2008 mohou (za určitých okolností využít náležitou pomoc na všech letištích v EU.

Identita letecké společnosti
Musíte být předem informováni o tom, která letecká společnost bude váš let provozovat. Letecké společnosti shledané jako nebezpečné mají v rámci Evropské unie zakázany nebo omezený provoz. Jejich seznam je možné nalézt na adrese: http://air-ban.europa.eu

Odpovědnost
Letečtí dopravci mohou být odpovědni za náhradu škody vzniklé zpožděním (s omezením na ±4 800 EUR), náhradu poškozených nebo ztracených zavazadel (s omezením na ± 1 200 EUR) a náhradu za zranění nebo smrt při nehodách. Letečtí dopravci však nejsou odpovědni za náhradu škody, jestliže přijali veškerá přiměřená opatření, aby škodám zabránili, nebo jestliže nebylo možné taková opatření přijmout.

Souborné služby pro cesty, pobyty a zájezdy
Provozovatelé souborných služeb pro cesty, pobyty a zájezdy musí poskytnout přesné informace o rezervované cestě, pobytu nebo zájezdu, pinit závazky vyplývající ze smlouvy a chránit cestující v případě platební neschopnosti organizátora cesty, pobytu nebo zájezdu.

Kontakty na letiště
letištní informace
  +420 220 113 314
  +420 220 113 321
adresa: ulice K letišti 1019/6, 161 00 Praha-Ruzyně, ČR
email: info@prg.aero

Modrá linka životního prostředí
   +420 220 111 188

Online letový řád
Spojení na jakékoliv místo na světě si nyní mohou cestující snadno najít díky novému on-line letovému řádu na webu Letiště Praha.
Online jízdní řády
Online Vlakový a Autobusový jízdní řád - zde
Informace o městské hromadné dopravě v Praze - zde
Praha má od Května pravidelné přímé spojení na největší světové letiště v americké Atlantě.
V Ruzyni již přistálo první letadlo společnosti Delta Air Lines na této lince. Nové dálkové spojení bude Delta provozovat zatím čtyřikrát týdně. Od 4. června pak pětkrát týdně. Atlanta je největší letiště světa podle počtu přepravených cestujících.

Letiště Praha Ruzyně | Václav Havel Letiště Praha | Letiště Praha | Limuzíny Pronájem | Letiště Brno | Doprava Ruzyně
Ruzyně Letiště | Letiště Ruzyně Informace| Doprava Letiště Ruzyně | Taxislužba Praha | Letiště Mošnov | Letiště Ostrava